Csíkszereda

Kárpát-medencei magyar hálózat
magyarjelenlet@magyarjelenlet.hu

Felsőfokú nővérképző beindítását tervezi a Sapientia egyetem csíkszeredai kara

Felsőfokú nővérképző beindítását tervezi a Sapientia egyetem csíkszeredai kara. A magyar állam által finanszírozott Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem honlapján közölt beszámoló szerint a nővérképzés elindítását a csíkszeredai sürgősségi kórház és a Hargita Megyei Tanács kezdeményezte. A képzés szakmai, oktatói feltételeinek megteremtésében döntő részt vállalt a budapesti Semmelweis Egyetem, mely a beindulás szakaszában székhelyen kívüli működési formában fogadja be a képzést. A két felsőoktatási intézmény megállapodása értelmében a felek arra törekednek, hogy a Sapientia a lehető leggyorsabban akkreditált szakként fogadja be a nővérképzést.

A sajtótájékoztatóról beszámoló Székelyhon.ro portál Lázár Edét, a Sapientia csíkszeredai karának dékánját idézte, aki szerint jelenleg az akkreditációs dosszié összeállításán dolgoznak, és ez akár őszig már be is fejeződhet.

Konrád Judit, a csíkszeredai kórház menedzsere azt emelte ki, hogy erre a képzésre szüksége van a kórháznak, a szakmának, de legfőképp a térség lakosságának, akik megérdemlik, hogy a legmagasabb szinten képzett szakemberek álljanak mellettük szükség esetén.

Tonk Márton, a Sapientia egyetem rektora az esemény után az MTI-nek telefonon elmondta, korai még arról beszélni, hogy mikor indulhat el az asszisztensképzés. Az elmúlt hetekben hónapokban intenzív munka folyt a magyarországi követelményeknek megfelelő akkreditációs dosszié összeállítása érdekében. A folyamatot az gyorsította fel, hogy a Hargita Megyei Sürgősségi Kórház meg tudott felelni néhány fontos feltételnek.

A rektor elmondta: Csíkszeredában is megfogalmazódott a szak elindításának az igénye és Székelyudvarhelyen is, ahol már hagyománya van az ápolóképzésnek. Utóbbi azonban nem minősül felsőfokú oktatásnak. Hozzátette, azt szeretnék, hogy a majdani nővérképző székelyudvarhelyi és csíkszeredai lábon álljon.

-MTI-

Kép: A Sapientia EMTE székelyföldi lehetőségeiről, távlatairól, stratégiai elképzeléseiről beszélt dr. Tonk Márton rektor a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház főszervezésében sorra kerülő, hasonló című rendezvényen elhangzott köszöntőjében 2021. április 23-án. Fotó: http://csik.sapientia.ro/

  • Előző
    A kormány lehetővé tette a csíksomlyói búcsú megtartását
  • Következő
    Könyv jelent meg a honosítás egy évtizedéről

Mit érdemes megnéznem?

idegenvezetők, templomok, emlékhelyek.

Hol egyek?

éttermek, vendéglők, menzák, cukrászdák.

Hol aludjak?

szállodák, hostelek, panziók, vendégszobák, vendégházak, apartmanok és egyéb szálláshelyek.

Ki fog segíteni?

autószerelők, háziorvosok, fogorvosok, taxisok, jogászok, rendőrök, határtőrök, pénzügyőrök.

Hol vásároljak?

áruházak, boltok, piacok, kézművesek, őstermelők.

Hol szórakozzak?

színház, koncert, sport, mozi, egyéb szórakozóhelyek.

Üzleti lehetőség

gazdasági tanácsadás, pályázatok, kamarák, gazdasági szervezetek, vállalkozók, vállakozások.

101 külső magyarországi település weboldala egy rendszerben.
Dunaszerdahely, Temerin, Szováta, Kolozsvár, Kassa, Ruszt, Lőcse, Szabadka, Marosvásárhely
Összes település >>


    Helyi időjárás

    Útvonaltervező

A legkeresettebb termékek

A Kárpát-medence útikönyv:

A Kárpát-medence turisztikai térképe:



Magyar Jelenlét Honlap család

A Kárpát-medence Intézet által létrehozott száznál több web oldal, amely a kárpát-medencei magyar jelenlét fenntartását és növelését, a Kárpát-medencében élő magyarok és nem magyarok közötti új típusú kapcsolatok kialakítását, a kárpát-medencei integráció új platformjainak a megteremtését tűzte ki céljául.


Kárpát-medence Intézet


Hírlevél

Iratkozzon fel, hogy az elsők között értesüljön újdonságainkról!

Kapcsolat adatok

Kárpát-medence Intézet Nonprofit Kft.
 
Levélcím: 8100 Várpalota, Gróf Apponyi Albert liget 1.

Távbeszélő: 88/372-721
 
Villámposta: karpatmedenceintezet@gmail.com
  • Home

Magyar Jelenlét Honlap család